Uçaklı Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

Uçaklı karadeniz turu Yaylalar da doğu Karadeniz turu izmir çıkışlı Uçaklı dogu karadeniz turu
Kişi Başı Tur Ücreti

8500 ₺ Başlıyan Fiyatlar İle

Batum Doğu karadeniz Doğu Karadeniz Turu

 • Konaklamalı Tur
 • Çarşamba - Cuma - Cumartesi - Pazar
 • Kültür Turu
 • Türkçe/İngilizce
image description

İzmir Hareketli Uçaklı karadeniz turu Yaylalar da doğu Karadeniz turu izmir çıkışlı Uçaklı dogu karadeniz turu

İzmir çıkışlı Batumlu karadeniz Turu İzmir Çıkışlı uçaklı Batum Turu 

Tur Programı

1. Gün

Sabah saat 04:00 da Adnan Menderes Havalimanında siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. SunExpress Havayolları ile İzmir-Samsun uçağımızın check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra 06:00 da kalkacak uçağımız ile İzmir Çıkışlı Uçaklı Karadeniz turumuza başlıyoruz. Tahmini olarak varış saatimiz olan 07:30 de Samsun’a ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle bizleri büyüleyecek olan bir Karadeniz Masalı’na başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından (ekstra) İlk olarak Atamızın 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı SAMSUN’da dünyada denge bakımından 2. Sırada yer alan Samsun’un simgesi ONUR ANITI / ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Daha sonra Ordu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehrin enfes manzarasının tadını çıkartacağımız BOZTEPE’ye ulaşıyoruz. Türkülerde de yer aldığı gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” diyoruz ve kadrajımıza muhteşem kareler ekliyoruz. Daha sonra Trabzon'a doğru gelerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2. Gün:

Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyor ve Trabzon denince akla ilk gelen yer olan ve Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer alan Uzungöl'e geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızda fotoğraf çekilebilir ve göl kenarında bulunan kafelerde çay ve kahve içebilirsiniz. Ayder Yaylası'na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Fırtına Deresi kenarında  dilerseniz Zipline yapabilirsiniz. Daha sonra kendisi küçük ama namı büyük Çamlıhemşin'den minibüslerle dileyen misafirlerimizle yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz Kemerli Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Avusor Yaylasına varır varmaz bir başka dünyadaymış gibi hissedeceksiniz. Yaylada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yine minibüslerdeki yerimizi alıyoruz. Ayaklarımızın yerden kesileceği, bulutların üstünde olacağımız Huser Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Buradan Ayder’e bağlı tüm yayları ve Kaçkar Dağlarını görüyoruz. Bulutların üstünde salıncak keyfimizin sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Konaklama, akşam yemeği ve eğlence için yayla tesisimize yerleşiyoruz. 

3. Gün

Sabah otelimizde alacağımız muhteşem kahvaltımızla güne başlıyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile (ekstra) Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Turumuzda bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale'ye varıyoruz.  Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimiz de yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile adeta büyüleceksiniz. Hopa Arhavi'ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile (ekstra) Çifte Köprü - Mençuna Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Osmanlı döneminden kalma Çifte Köprü'yü gördükten sonra doğa ile baş başa kısa bir yürüyüş sonrası 750 metre yükseklikten dökülen Mençuna Şelalesi'ni görüyoruz. Kısa bir fotoğraf molası sonrası otobüsümüzle buluşarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Turlarımızı tamamladıktan sonra Gürcistan'a giriş yapmak üzere Sarp sınır kapısına gidiyoruz. Kimlik kontrolü işlemleri sonrasında Gürcistan'ın  Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Khoroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası  ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve Eski Batum Evlerini görerek devam ediyoruz. Piazza Kulesini, Aziz Nikolas Kilisesini ve Batumdaki tek cami olan Orta Camii'yi gördükten sonra sahil boyunca ilerliyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoranı görüyoruz. Ekstra akşam yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz. 

*Batum'a kimliğiniz ile giriş yapabilmeniz için muhakkak yeni çipli kimlik kartınız olması gerekmektedir. Bebek, çocuk fark etmez kimlikte fotoğraf olması zorunludur.

Önemli: Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.  Anne Baba evli de olsa, boşanmışta olsa eğer sadece 1 ebeveyn varsa yine de diğerinden muvafakat gerekli olup, çocuğun yurt dışına çıkabilmesi ibaresi yer alması gerekmektedir. 

4. Gün

Sabah kahvaltımızın ardından Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Artvin'in ilçesi Borçka'ya hareket ediyoruz. Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar eşliğinde Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra muhteşem manzaralara tanıklık edeceğimiz bir yolculuk ile Rize'de yöreye has Rize Bezi (feretiko) mağazasına varıyoruz. Sunum sonrası dileyenler alışveriş imkanı bulabilirler. At çiftliği ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kompleksin eğlence olanaklarından yararlanabilir, dileyen misafirlerimiz de çay ve kahve keyfi yapabilir. Serbest zaman sonrasında Sultan Murat Yaylası'nda bulunan tesisimize gelerek Karadeniz Müzikleri eşliğinde akşam yemeğimizi yiyip otelimizin düzenlediği eğlence de keyifli saatler geçiriyoruz.

5. gün

Sabah kahvaltı sonrası Karadeniz'in meşhur çayının tadına bakmak ve alışveriş yapmak üzere Çay Fabrikasına gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Sürmene'ye geliyor ve meşhur Sürmene bıçak alışverişlerimizi ve hediyeliklerimizi alıyoruz. Yöresel Alışveriş molamızın sonrasında MS 4. yüzyılda inşa edilen ve hem Türkiye’nin hem de dünyanın en önemli inanç merkezleri arasında yer alan görkemli Sümela Manastırı'na geliyoruz. Rehberimizin anlatımları ile (açık ise içerisine giriyoruz, kapalı ise dışarıdan görüyoruz.) manastır gezimizi tamamlıyoruz. kente tepeden bakan bir konumda, Soğuksu’da bulunan Atatürk Köşkü’nü gezeceğiz. Son yüzyılın en önemli eserlerinden olan bu köşk, 1890 senesinde zengin bir Rum olan Konstantin Kabayanidis tarafından inşa ettirilmiştir. Atatürk’ün hayatı boyunca üç kez ziyaret ettiği, Dersim isyanının bastırılması planını yaptığı ve son olarak vasiyetinin bir bölümünü yazdığı bu muhteşem yapı, çam ormanlarıyla kaplı çevresi ve muhteşem güzellikteki çiçeklerle süslü bahçesiyle de misafirlerinin ilgisini çekmektedir. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Trabzon’a has el sanatlarından olan Kazaziye ve Gümüş Telkari Sanatı’nı tanımak üzere bir Gümüş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada Kazaziye ve Telkari hakkında bilgi alıp, alışverişimizi yaptıktan sonra, akşam yemeğimizi almak ve yorgunluk kahvelerimizi içmek üzere Akçaabat'a gidiyoruz. Meşhur Akçaabat köftesini yiyor ve kahvelerimizi içiyoruz. Akşam yemeği sonrasında İzmir'e dönüş yolculuğuna geçmek üzere Samsun Havaalanına gidiyoruz. 22:45'te kalkacak olan Samsun-İzmir direkt uçuşu ile İzmir'e varıyoruz. Uçaklı karadeniz turumuzu tamamlıyoruz . Bir sonraki Martı Tur turunda tekrar görüşmek dileğimizle vedalaşıyoruz.

izmir çıkışlı Uçaklı Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu Detayları

İzmir Mt Tur Seyahat acentası hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar.

Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız

Konaklaması Olan Turlarda Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir.

 • Otobüsler: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcıNeoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • Midibüsler: (18 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır) Otokar/Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 • Minibüsler: (17’ye kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Vw Crafter: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Mercedes Sprinter: 19+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı Mercedes Sprinter El: 17+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Dahil Olan Hizmetler

  FİYATA DAHİL OLANLAR :

  * İzmir-Samsun / Samsun-İzmir SunExpress Direkt Uçuş

  * 4 Gece otel ve yayla konaklaması

   * Seyahat sigortası

  * Batum Turu

  *,Yöresel Eğlenceler

  * İptal Sigortası (Tur'dan 72 saate kadar iade garantisi)

  * Seyahat sigortası

  * Bölgesel ulaşım hizmetleri

  * Araç İçi İkram paketi

Dahil Olmayan Hizmetler

  * Müze Ve Ören yeri giriş ucreti

  * Programda belirtilen Dolmuş ucreti

  * Yurtdışı Çıkış Harcı 150 ₺ (Batum Turu için Zorunlu)

  * Tüm Öğlen Yemekleri

Online Rezervasyon İçin www.martitur.com adresinden turumuzu satın alabilir.

İsterseniz Acenta Telefonlarımızdan Rezervasyon Yaptırabilir

Ulusal: 0850 840 90 32

WHATSAPP TAN BİZE ULAŞIN - 0539 643 24 24

Telefonlarımız ARA
0232 246 56 56
0232 463 48 68
0539 643 24 24
0555 831 87 87
0544 467 22 22

Tanıtım Videosu